گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ رکود در بازار جهانی فولاد + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته، قیمت بیلت صادراتی ایران 460.5 دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش 2.5 دلاری معادل 0.5 درصدی را نشان می‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۴۳۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن تغییری را نشان نمی‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۴۳۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۴۵۸ تا ۴۶۳ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌‌ نسبت به قیمت‌های ۶ مهر، افزایش ۰.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

کاهش تقاضا برای فولاد در مناطق مختلف دنیا از آسیا (خصوصاً چین) گرفته تا اروپا و افزایش هزینه انرژی باعث بروز رکود در بازار جهانی فولاد شده و انتظار می‌رود این وضعیت کمابیش تا پایان سال ۲۰۲۲ ادامه داشته باشد.

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که در هفته گذشته قیمت شمش صادراتی CIS از ۵۲۸ دلار به ۵۲۴ دلار به ازای هر تن رسید و کاهش ۰.۷ درصدی را تجربه کرد. قیمت اسلب صادراتی CIS با کاهش ۰.۵ درصدی به ۴۶۰ تا ۴۸۰ دلار به ازای هر تن رسید.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 67

2

تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱
شناسه مطلب : 44548
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی