پیشتازی فولاد لجستیک در حمل‌ونقل ریلی کشور
حمل و نقل ریلی سال جاری شرکت چند وجهی فولاد لجستیک با رشد ۲۵ درصدی نسبت به شش ماهه سال گذشته همراه شد.

به گزارش  چیلان ،حمل‌ونقل و لجستیک نقطه پیوند میان حلقه‌های زنجیره تلقی می‌شود. به همین سبب، در بسیاری از کشورهای جهان سیستم‌های حمل‌ونقل متناسب با نیاز این بخش توسعه پیدا می‌کنند. از آنجایی که صنایع معدنی و فلزی در ایران نیز پیشرفت چشمگیری داشته‌اند، برخورداری از سامانه حمل‌ونقل با ظرفیت مناسب حمل بار ضروری است. در زنجیره فولاد، با توجه به اینکه حمل ماده اولیه از محل معادن تا واحدهای فولادسازی فرآیندی با حجم بسیار بالاست، حمل‌ونقل و لجستیک از اهمیت بالایی برخوردار است.

شرکت چند وجهی فولاد لجستیک با جابه‌جایی مواد اولیه و محصولات فولادی دومین فولادساز برتر کشور یعنی فولاد خوزستان و شرکت صنعتی و معدنی چادرملو، توانست بالغ بر دو میلیون تن مواد اولیه را در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری جابه‌جا کند، که این میزان رشد ۲۵ درصدی را نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. بر اساس آمار در مقایسه با بهره‌وری ناوگان ریلی در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰، شرکت چندوجهی فولاد لجستیک در نیمه اول سال ۱۴۰۱ رشد بیش از ۲۵ درصدی در حمل‌ونقل ریلی را به ثبت رسانده است.

شرکت چندوجهی فولاد لجستیک، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه حمل‌ونقل ریلی و جاده‌ای کشور محسوب می‌شود که وظیفه حمل و جابه‌جایی مواد اولیه و محصولات شرکت فولاد خوزستان را بر عهده دارد. این شرکت در سالیان گذشته، اقدامات متعددی را در زمینه بهبود زیرساخت‌ها و عملکرد حمل‌ و نقل کشور انجام داده است.

بر اساس این گزارش، شرکت چند وجهی فولاد لجستیک در روز سه‌شنبه اول شهریور ماه ۱۴۰۱، میزان آماده به کاری واگن‌های خود را به ۹۵ درصد رساند که این امر در چند سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

2

تاریخ انتشار : ۳ آبان ماه ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۷
شناسه مطلب : 44795
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی