چقدر از سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های انرژی عقب افتاده ایم؟وزیر سابق نیرو از جزئیات عدم تحقق سرمایه گذاری در صنعت نفت، برق و گاز کشور سخن گفت؟ + فایل ارائه
حمید چیت چیان، وزیر سابق نیرو و از چهره‌های شناخته شده صنعت انرژی با حضور در همایش تخصصی انرژی در صنعت فولاد گفت: با مطالعاتی که صورت گرفته، امکان کاهش 30 درصدی انرژی در صنعت فولاد میسر است. وی در ادامه دیدگاه های نو در اقتصاد انرژی صنعت فولاد همانند استفاده از تکنولوژی پلاسما را تشریح کرد.

به گزارش  چیلان ، حمید چیت چیان، وزیر سابق نیرو و از چهره‌های شناخته شده صنعت انرژی با حضور در همایش تخصصی انرژی در صنعت فولاد گفت: با مطالعاتی که صورت گرفته، امکان کاهش ۳۰ درصدی انرژی در صنعت فولاد میسر است. وی در ادامه دیدگاه های نو در اقتصاد انرژی صنعت فولاد همانند استفاده از تکنولوژی پلاسما را تشریح کرد.

وی به میزان سرمایه گذاری مورد نیاز در صنعت برق (۱۵ میلیارد دلار فقط برای رفع کسری فعلی)، گاز (۸۰ میلیارد دلار در ۸ سال) و نفت (۱۵۰ میلیارد برای ظرفیت ۶ میلیون بشکه در روز) اشاره کرد و گفت این میزان سرمایه گذاری به دلیل تحریم و مسدود بودن مسیر بانکی مشکل است.

برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید.

 

2

تاریخ انتشار : ۱ دی ماه ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵
شناسه مطلب : 46341
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی