رئیس انجمن فولاد خبر داد:ارائه فرصت‌های ساخت داخل در جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد /۴۰۰ تفاهم نامه و قرارداد به ارزش یک میلیارد دلار/ دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان و سازندگان توانمند داخلی
چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از 20 تا 22 دی‌ماه سال جاری با حضور شرکت‌های بزرگ زنجیره آهن و فولاد کشور در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

به گزارش  چیلان ، چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه سال جاری با حضور شرکت‌های بزرگ زنجیره آهن و فولاد کشور در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

وجه تمایز جشنواره فولاد
به گزارش  چیلان ، دکتر بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران در ماه جاری، اظهار داشت: وجه تمایز این رویداد با سایر نمایشگاه‌ها و همایش‌هایی که در صنعت فولاد برگزار می‌شود، در ارائه فرصت‌های ساخت داخل توسط شرکت‌های معدنی و فولادی و به‌هم‌رسانی این فرصت‌ها با توانمندی‌های شرکت های دانش‌بنیان و سازندگان داخلی است.

۴۰۰ تفاهم نامه و قرارداد به ارزش یک میلیارد دلار
رئیس انجمن فولاد خاطرنشان کرد: در سه دوره قبلی این جشنواره و نمایشگاه، بیش از ۴۰۰ تفاهم نامه و قرارداد بین فولادسازان و سازندگان داخلی برای استفاده حداکثری از توان ساخت داخل در صنعت آهن و فولاد کشور به امضا رسیده که صرفه‌جویی ارزی حاصل از آن‌ها، حدود یک میلیارد دلار برآورد می‌شود.

ارزبری تولید هر تن فولاد از ۷۰ دلار به ۳۰ دلار کاهش خواهد یافت
رئیس انجمن فولاد تصریح کرد: به واسطه موج فراگیر بومی سازی از سال ۱۳۹۷، ارزبری تولید هر تن فولاد از ۷۰ دلار به ۵۰ دلار کاهش یافته و در تلاش هستیم تا افق ۱۴۰۴، این رقم را به کمتر از ۳۰ دلار در هر تن فولاد برسانیم.

دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان و سازندگان توانمند داخلی
دکتر سبحانی ضمن دعوت از همه صنعتگران، شرکت‌های دانش بنیان و سازندگان توانمند داخلی برای حضور و بازدید از این جشنواره و نمایشگاه، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که واحدهای تولیدی در زنجیره فولاد باید تمرکزشان بر بخش تولید باشد و در برهه‌ای که امکان تامین نیاز از خارج وجود داشت، به جهت سهولت امر، تامین از خارج انجام می‌شد اما اکنون که شرکت‌های فولادی با محدودیت‌هایی به واسطه تحریم و نرخ ارز مواجه‌اند و نگاه خود را به سمت تامین داخلی تغییر داده‌اند، بهتر است سازندگان داخلی با تولیدات کیفی و رقابتی از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشند.

گردهمایی تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان زنجیره آهن و فولاد کشور برای افزایش توان تامین داخلی
شایان ذکر است، چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران به عنوان بزرگترین گردهمایی تولیدکنندگان، تامین کنندگان و متخصصان زنجیره آهن و فولاد کشور با رویکرد بومی سازی، افزایش توان ساخت داخل و توسعه تکنولوژی و با مشارکت هلدینگ‌ها و شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی در کنار شرکت‌های دانش بنیان و سازندگان مطرح داخلی، از ۲۰ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در هتل المپیک تهران پذیرای اهالی صنعت و معدن است.

دکتر سبحانی 1

2

تاریخ انتشار : ۱۰ دی ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴
شناسه مطلب : 46459
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی