قائم مقام مدیرعامل فولاد خوزستان در امور ستادی و مسئولیت های اجتماعی: حفاظت از محیط زیست در فولاد خوزستان به یک فرهنگ غالب تبدیل شده است
قائم مقام مدیرعامل فولاد خوزستان در امور ستادی و مسئولیت های اجتماعی گفت: بر روی برگزاری آزمون های جذب نیرو به صورت بومی و هزینه کرد ۱۰۰ درصدی مسئولیت های اجتماعی در خوزستان پافشاری می کنیم.

به گزارش  چیلان ، قائم مقام مدیرعامل فولاد خوزستان در امور ستادی و مسئولیت های اجتماعی گفت: بر روی برگزاری آزمون های جذب نیرو به صورت بومی و هزینه کرد ۱۰۰ درصدی مسئولیت های اجتماعی در خوزستان پافشاری می کنیم.

دکتر مخبردزفولی در ابتدای این نشست با اشاره به دریافت بالاترین نشان مسئولیت های اجتماعی در بین بنگاه های بزرگ اقتصادی کشور توسط شرکت فولاد خوزستان طی سه سال پیاپی گفت: شاید مهم ترین شاخصه های عملکرد شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی؛ حل ریشه ای و نه تسکینی مشکلات مردم بوده است. ساخت ورزشگاهی که در کشور نظیری ندارد و در ابعاد فرهنگی، ورزش سلامتی، ورزش قهرمانی، کاهش آسیب های اجتماعی، اشتغالزایی و … برکات بی نظیری در استان خوزستان داشته است، ساخت و نگهداری پل فولاد در شهر اهواز به منظور کاهش بار ترافیکی و رفاه مردم، اصلاح جاده های پرخطر در اهواز، ساخت کلینیک های مجهز با امکانات کامل در روستاها و مناطق کم برخوردار و… شواهدی بودند که مخبر دزفولی به آنها اشاره کردند.

قائم مقام مدیرعامل در بخش دیگری از این نشست خبری، به مهم ترین چالش های زیست محیطی صنایع فولادی از جمله شرکت فولاد خوزستان اشاره کردند. به روز نبودن تجهیزات، تحریم ها، وضعیت خاص محیطی و جوی استان خوزستان خصوصا مشکل ریزگردها، اجرای پروژه های زیست محیطی در کنار بهره برداری و توسعه و عدم رعایت حریم شهری و محاصره شدن شرکت توسط ساختمان های مسکونی بدلیل پیشرفت شهر به سوی شرکت فولاد خوزستان را مهم ترین چالش های این شرکت مهم صنعتی برشمردند.

وی با تشریح راهکارهای اتخاذ شده برای برون رفت از این چالش ها به هزینه ۱۴۰۰ میلیارد تومانی شرکت برای اجرای پروژه های مهم زیست محیطی در دو سال گذشته و تدوین پروژه های جدید به ارزش ۲۴۰۰ میلیارد تومان در دو سال آینده اشاره کردند و به طور خصوص به جزییات اجرای ابرپروژه زیست محیطی «توری باد» برای اولین بار در ایران اشاره کردند و گفتند، با اجرای این پروژه ۸۵ درصد غبار منتشره ناشی از بادبردگی مواد کنترل خواهد شد.

مخبر دزفولی همچنین با اشاره به ایجاد فضای سبز به مساحت بیش از ۵۰۰ هکتار، گفت: این مساحت فضای سبز ایجاد شده، بیش از ۵ برابر الزامات قانونی تعیین شده است.

قائم مقام مدیرعامل افزود: علی رغم قطع برق بی سابقه و تعطیلی کامل شرکت در مقاطعی از تابستان، که باعث لطمات مالی وحشتناک به شرکت شده است؛ در طی سال گذشته و امسال ۱۱۰۰ جوان بومی استان در اثر اجرای پروژه های توسعه ای برزمین مانده، جذب شرکت فولاد خوزستان شده اند.

مخبر دزفولی در پایان این نشست با اشاره به اینکه حق مردم خوزستان بسیار فراتر از وضعیت موجود است ولی بضاعت ما هم محدود است؛ در پاسخ به خبرنگاری که پرسید: چرا بودجه مسُولیت های اجتماعی شرکت فولاد خوزستان به طور صددرصدی در استان خوزستان هزینه می شود گفت: شایسته نیست استانی که نفت، گاز، انرژی و کشاورزی ایران را تامین می کند در بدیهی ترین مسایل رفاه حداقلی هم دچار مشکل باشد و ما در این تیم مدیریتی بر روی برگزاری آزمون های جذب نیرو به طور صددرصد بومی و هزینه کرد مسئولیت های اجتماعی به صورت صددرصدی در استان خوزستان پافشاری خواهیم

2

تاریخ انتشار : ۵ آذر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۸
شناسه مطلب : 56743
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی