۶ ماه فرصت برای راه اندازی ذوب آهن اسدآباد
تکمیل و راه اندازی کارخانه ذوب آهن اسدآباد 41 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش  چیلان ، حسین افشاری، فرماندار اسدآباد گفت: برای تکمیل و راه اندازی کارخانه ذوب آهن اسدآباد ۴۱ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با هماهنگی صورت گرفته این اعتبارات تامین و مقرر شده است که این واحد صنعتی به چرخه تولید بازگردد.

افشاری با اشاره به تاکیدها و پیگیری های مکرر استاندار همدان برای راه اندازی دوباره کارخانه ذوب آهن اسدآباد، اظهار کرد: ۶ ماه به شرکت سازنده مهلت داده شد تا این واحد صنعتی را به چرخه تولید بازگرداند. 

وی به حمایت دولت برای گردش چرخ کارخانه های راکد اشاره و اضافه کرد: استاندار همدان به شرکت صبانور تکلیف کرد ظرف مهلت معین شده کارخانه را تکمیل و به بهره برداری برساند. 

فرماندار اسدآباد گفت: کارخانه ذوب آهن پس از ۱۸ سال رکود در سال ۱۳۹۰ با تولید سالانه ۷۰ هزار تن شمش چدن به بهره برداری رسید که پس از یکسال فعالیت بعلت مشکلات مالی و نبود بازار فروش محصول، تعطیل شد. 

افشاری خاطرنشان کرد: تغییر خط تولید این کارخانه از شمش چدن به فرومنگنز در دستور کار قرار گرفت و هم اینک این واحد صنعتی مراحل پایانی این روند را می گذراند. 

فرماندار اسدآباد گفت: این کارخانه سالیانه ۲۲ هزار تن فرومنگنز تولید می کند و به عنوان تنها کارخانه کشور بخشی از نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی را تامین کرده و در جلوگیری از خروج ارز کشور نقش بسزایی دارد. 

اسدآباد دارای ذخایرغنی مواد معدنی بویژه سنگ آهن است که خوراک سه کارخانه کنستانتره آهن، گندله سازی و ذوب آهن از این معادن تامین می شود. 

شهرستان اسدآباد با ۱۰۰ هزار جمعیت در ۴۵ کیلومتری همدان واقع شده است.

2

تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۶
شناسه مطلب : 15228
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.