مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس در گفتگو با چیلان مطرح کرد:تمامی تولیدات صبا فولاد خلیج فارس را صادر کرده ایم
صبا فولاد خلیج فارس اگرچه اکنون با 60 درصد ظرفیت اسمی مشغول بکار است اما تا سال آینده به ظرفیت اسمی خود دست پیدا می کند.

مرتضی یزدخواستی، مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس در گفت و گو با  چیلان  گفت: تولید در این مجتمع آغاز شده اما هنوز نتوانسته ایم به ظرفیت اسمی خود برسیم. با این حال تا بدین جا موفق شده ایم تمامی تولید خود را صادر کنیم. در مرحله نخست صبا فولاد خلیج فارس که اوایل اسفند ماه سال گذشته راه اندازی شد، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال به شکل بریکت گرم تولید می شود که حدود ۶۰ درصد از ظرفیت اسمی کارخانه می باشد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ بخشی از محصولات شرکت در بازار داخل به فروش نرسیده، اظهار داشت: ایتالیا، مالزی، عمان، قطر، کویت، عراق و کشورهای حاشیه دریای خزر از جمله مقاصد صادراتی ما بودند. البته مذاکرات جدی را نیز برای صادرات بریکت گرم به ترکیه آغاز کرده ایم و یک محموله به عنوان نمونه و آزمایشی به این کشور صادر شده است.

یزدخواستی، صبا فولاد خلیج فارس را اولین تولیدکننده بریکت گرم در ایران و سومین در خاورمیانه اعلام کرد و افزود: صبا فولاد هفدهمین شرکت در دنیاست که تکنولوژی تولید این محصول را در اختیار دارد و امیدواریم تا خرداد سال آینده به ظرفیت اسمی کارخانه برسیم.

2

تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۹
شناسه مطلب : 24179
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.