کرباسیان تصریح کرد:دامپینگ فولاد یک اتهام واهی است
‎ایران در حالی متهم به دامپینگ در بازار جهانی فولاد شده که رئیس هیات عامل ایمیدرو با رد این اتهام، می‌گوید برخی به دلیل اینکه نگران از دست دادن بازار خود هستند، چنین اتهامی به ایران زده اند.

به گزارش  چیلان  به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، مهدی کرباسیان با بیان اینکه متاسفانه برخی نگران بازاری هستند که ایران به دست آورده است، اظهار داشت: ایران سال گذشته ۴ میلیون تن صادرات فولاد داشته است و امسال رکورد سال گذشته را شکسته است؛ بنابراین یکسری به دلیل اینکه بازار خود را از دست می دهند و از سویی دیگر رکود هم بر بازار جهانی حاکم است، این بحث ها را طرح کرده اند.

‎در دو سال گذشته صادرات صنعت فولاد کشور افزایش یافته و ایران جایگاه مناسبی در بازارهای صادراتی به دست آورده است، اما همین موضوع دستمایه برخی کشورها شده تا بر علیه ایران اقداماتی را انجام دهند.

‎براین اساس، به تازگی اتحادیه اروپا، ایران را متهم به دامپینگ در بازار فولاد کرده است.

‎دامپینگ از کلمه Dump به معنای ارزان فروختن، قیمت شکستن و بازار شکستن گرفته شده و در اصطلاح، عبارت است از فروش یک کالا در یک بازار خارجی با قیمتی کمتر از هزینه نهائی تولید آن کالا در کشور فروشنده، به منظور کسب مزیت در رقابت با دیگر عرضه کنندگان همان کالا.

دامپینگ را قبول نداریم

‎در همین ارتباط، مهدی کرباسیان با بیان اینکه ما چنین موضوعی را قبول نداریم، افزود: این موضوع در خصوص یک محصول خاص مطرح شده است در حالیکه این صادرات براساس ضوابط بین المللی به اروپا انجام شده است.

‎معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ما باید در داخل کشور توجه داشته باشیم که به این بحث ها دامن نزنیم.

2

تاریخ انتشار : ۸ اسفند ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴
شناسه مطلب : 11114
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.