درخواست تحقیق از فعالیت‌های اقتصادی ترامپ
یکی از چهره‌های اصلی جمهوری‌خواهان در سنای آمریکا گفت، می‌خواهد با طرح تفحص در فعالیت‌های تجاری رئیس‌جمهوری آمریکا، در مورد هرگونه قرارداد یا رابطه مالی احتمالی میان گروه اقتصادی ترامپ و روسیه تحقیق شود.

به گزارش  چیلان  به نقل از ایسنا، لیندزی گراهام که سناتور ایالت کارولینای جنوبی است، این موضوع را پس از حضور جیمز کلپر، مدیر سازمان ملی اطلاعات آمریکا در مجلس سنا و پاسخ به پرسش‌های نمایندگان طرح کرده است.

کلپر در این جلسه از پاسخ به پرسشی درباره هرگونه ارتباط احتمالی تجاری میان گروه اقتصادی ترامپ و روسیه سر باز زد.

در همین حال، گراهام  گفته که دسترسی به پرونده مالیاتی دونالد ترامپ هم می‌تواند مفید واقع شود.

او به شبکه سی.ان.ان. گفت: من می‌خواهم درباره فعالیت‌های تجاری ترامپ بیشتر بدانم.

با وجود این، این سناتور سرشناس جمهوری‌خواه گفته که هنوز درباره این که آیا از کاخ‌ سفید رسماً سوابق مالیاتی رئیس‌‌جمهوری آمریکا را طلب کند یا نه، تصمیمی نگرفته است.

در خلال جلسه اخیر مجلس سنا با جیمز کلپر، رئیس مرکز ملی اطلاعات آمریکا، او از پاسخ به پرسشی درباره هرگونه سابقه ارتباط میان ترامپ و روسیه سرباز زد و با اشاره به تحقیقات جاری پلیس فدرال در این باره خطاب به گراهام گفت: من نمی توانم به این پرسش پاسخ دهم؛ چرا که بر روند تحقیقات جاری اثر خواهد گذاشت.

هم‌زمان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با انتشار توئیتی به اظهارات سناتور گراهام واکنش نشان داده است.

ترامپ در توییتر نوشت: آنچه جیمز کلپر بر آن تاکید کرد، همانی است که همگان، از جمله رسانه‌های اشاعه‌دهنده اخبار جعلی به آن اذعان کرده‌اند و آن فاقد اعتبار و مدرک بودن اتهام ارتباط با روسیه است. این جریان یک دسیسه قلابی است و معلوم نیست تا چه زمانی قرار است پول مالیات‌دهندگان در این قضیه هدر شود.

2

تاریخ انتشار : ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۱
منبع : خبرگزاری ایسنا
شناسه مطلب : 12358
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.