کمبود گندله، مسئله فعلی توازن زنجیره فولاد
علی عباسلو مدیرعامل جهان فولاد سیرجان گفت: کمبود گندله در واحدهای احیا مستقیم باعث شده تا آهن اسفنجی، کمتر از ظرفیت اسمی کشور تولید شود و به این ترتیب، نیاز کارخانه‌های فولادسازی به آهن اسفنجی همچنان از میزان عرضه آن بالاتر است.

به گزارش  چیلان ، عباسلو افزود: به نظر می رسد تنها راه ایجاد توازن در زنجیره تولید فولاد، ایجاد بازار رقابتی آزاد و تعیین قیمت بر اساس عرضه و تقاضا باشد. البته این مسئله در مورد شرکت جهان فولاد سیرجان وجود ندارد و  با توجه این که این کارخانه در جوار مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر قرار گرفته است، گندله مورد نیاز خود را از طریق نوار نقاله از شرکت گل‌گهر تامین می‌کنیم و برای تامین مواد اولیه واحد احیا، مشکلی نداریم و در واقع این یکی از مزیت‌های نسبی شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان نسبت به شرکت‌های مشابه بوده که باعث کاهش قیمت تمام شده محصول نیز می‌شود.

وی تصریح کرد: ضمنا با توجه به راه‌اندازی کارخانه ذوب شماره یک جهان فولاد سیرجان با ظرفیت ۱.۲ میلیون تن شمش فولادی و افزایش میزان تولید آن تا پایان سال طبیعتا میزان مصرف آهن اسفنجی این واحد افزایش می‌یابد و در نتیجه ظرفیت مازادی برای فروش نخواهیم داشت. لذا ما در آینده نزدیک از لیست فروشندگان آهن اسفنجی خارج شده و جزو فروشندگان داخلی و صادراتی شمش فولادی قرار می‌گیریم.

2

تاریخ انتشار : ۹ آبان ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۰
شناسه مطلب : 28342
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی