گزارش نموداری/ چیلان مقایسه می‌کند:رشد فروش نمادهای سنگ‌آهنی در سال ۹۸ و بازدهی یک‌ساله سهام آن‌ها
با انتشار گزارش فعالیت اسفندماه شرکت‌های سنگ‌آهنی حاضر در بورس تهران، چیلان رشد فروش این شرکت‌ها در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ و همچنین بازدهی یک‌ساله سهام آن‌ها را با هم مقایسه می‌کند. شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در میان این شرکت‌ها، بیشترین رشد فروش و بازدهی یک‌ساله سهام را داشته است.

به گزارش  چیلان ، درآمد فروش شرکت‌های سنگ‌آهنی بورسی که سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند داشته‌اند، مشخص شده است. شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور (نماد کنور) با رشد فروش ۸۳ درصدی، بیشترین رشد فروش در میان سنگ‌آهنی‌ها را به خود اختصاص داده است.

شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در سال ۹۸، موفق به تحقق فروش ۷۴۶ میلیارد تومانی شد. شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در سال ۹۸، موفق به تحقق فروش ۹ هزار و ۶۶۸ میلیارد تومانی شد که نسبت به سال ۹۷، رشد ۳۷ درصدی را نشان می‌دهد. شرکت معدنی و صنعتی گل گهر نیز در سال ۹۸، موفق به تحقق فروش ۱۳ هزار و ۵۳ میلیارد تومانی شد که نسبت به سال ۹۷، رشد ۳۶ درصدی را نشان می‌دهد.

از حیث بازدهی یک‌ساله سهام نیز صبانور با بازدهی ۲۱۸ درصدی، بیشترین بازدهی را به خود اختصاص داده است. البته ارزش بازار کنور یک‌دهم ارزش بازار کگل و یک‌هشتمِ ارزش بازار کچاد است و به‌عنوان یک قاعده کلی در یک سال اخیر در بورس تهران با مسامحه می‌توان گفت که از میان نمادهای مشابه، آن‌هایی که ارزش بازار کمتری داشته‌اند، رشد قیمت سهام بیشتری را تجربه کرده‌اند. ارزش بازار، ارزش روز یک شرکت سهامی است که از حاصل ضرب قیمت روز سهام در تابلوی بورس در تعداد سهم‌های منتشر شده توسط آن شرکت بدست می‌آید. ارزش بازار صبانور در حال حاضر حدود ۵ هزار میلیارد تومان، ارزش بازار چادرملو حدود ۴۱ هزار میلیارد تومان و ارزش بازار گل گهر حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان است.

نمودار زیر رشد فروش و بازدهی یک‌ساله سهام سنگ‌آهنی را با هم مقایسه می‌کند:

گزارش‌های تفصیلی  چیلان  در مورد عملکرد فروش سهام سنگ‌آهنی و نرخ‌های فروش محصولات آن‌ها در سال ۹۸ را بخوانید:

رشد ۸۳ درصدی فروش صبانور در سال ۹۸

رشد ۳۷ درصدی فروش چادرملو در سال ۹۸

رشد ۳۶ درصدی فروش گل گهر در سال ۹۸

 چیلان  عملکرد فروش نمادهای سنگ‌آهنی را در فصول مختلف سال ۹۸ نیز بررسی کرده است. در سه نمودار زیر می‌توانید عملکرد فروش این شرکت‌ها را به تفکیک ببینید:

جزئیات فروش صبانور در سال ۹۸

جزئیات فروش چادرملو در سال ۹۸

جزئیات فروش گل گهر در سال ۹۸

 

2

تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۰
شناسه مطلب : 30730
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.