مدیرعامل مجتمع فولاد کویر در گفتگو با چیلان خبر داد:رشد حدوداً ۵۹ درصدی فروش فولاد کویر در فروردین ۹۹​/ کرونا نتوانست در رشد فولاد کویر خللی ایجاد کند
احمد خوروش، مدیرعامل مجتمع تولیدی فولاد سپید فراب کویر، در گفتگو با چیلان خبر داد که علی‌رغم محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا، فروش مقداری این شرکت فولادی در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۲۴.۵ درصدی را تجربه کرده و فروش ریالی این شرکت نیز (ارزش فروش)، رشد قابل توجه ۵۸.۷ درصدی را نسبت به فروردین سال ۹۸ تجربه کرده است.

مدیرعامل مجتمع فولاد کویر در گفتگو با خبرنگار  چیلان ، تصریح کرد: با وجود این‌که در فولاد کویر، حداکثر مراقبت‌ها صورت گرفت تا از شیوع کرونا پیشگیری شود و تمام محدودیت‌ها و پروتکل‌ها رعایت شد، اما خوشبختانه کرونا نتوانست خللی در فعالیت‌های تولیدی مجتمع فولاد کویر و رشد آن ایجاد کند و هم به لحاظ تناژ فروش و هم ارزش فروش، رشد قابل توجهی را در نخستین ماه سال جهش تولید، تجربه کردیم.

احمد خوروش در مورد آمار فروش مجتمع فولاد کویر در فروردین امسال بیان کرد: در فروردین ۹۹، میزان فروش فولاد کویر به ۴۲ هزار ۷۷۰ تن رسید که این رقم در فروردین سال ۹۸، ۳۴ هزار و ۳۵۱ تن بوده است. ارزش فروش محصولات فولاد کویر نیز در فروردین امسال به بیش از ۲۶۷.۵ میلیارد تومان رسید که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۶۸.۶ میلیارد تومان بوده و لذا در ارزش فروش، فولاد کویر رشد ۵۸.۷ درصدی را تجربه کرد.

مدیرعامل مجتمع فولاد کویر همچنین عنوان کرد که این شرکت عزم خود را جزم کرده تا در سال جاری، ظرفیت تولید را به میزان ۳۰۰ هزار تن افزایش دهد.

وی در مورد جایگاه مجتمع فولاد کویر در صنعت فولاد کشور گفت: فولاد کویر بزرگ‌ترین تولیدکننده میلگرد شاخه و کلاف در کشور است که در حال حاضر ۱۰ درصد از میلگرد ساختمانی کشور را تامین می‌کند و محصولات تولیدی این شرکت علاوه بر رفع نیازهای مستقیم میلگرد شاخه کشور، نیازهای صنایع وابسته به کلاف‌های فولادی را نیز تامین کرده و زمینه‌ساز افزایش تولیدات صنایع پایین دستی فولاد است.

مجتمع فولاد کویر در سال گذشته توانست در فهرست ۱۰۰ شرکت برتر ایران قرار گیرد. این شرکت در سال ۹۸، موفق به تحقق فروش ۴ هزار و ۲۴۹ میلیارد تومانی شد و ارزش فروش آن نسبت به سال ۹۷، رشد چشمگیر ۷۹ درصدی را تجربه کرد. مجتمع فولاد کویر در بین شرکت‌های فولادی حاضر در بازار سرمایه، در سال گذشته بالاترین رشد فروش را به خود اختصاص داد.

2

تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۸
شناسه مطلب : 31090
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی