گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ افزایش فروش صادراتی فولادسازان ایرانی + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۴۱ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۴ دلاری یا ۰.۷ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۵۶۸ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۲ دلاری یا ۰.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۰.۳ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۵۶۸ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۳۵ تا ۵۴۷ دلار به ازای هر تن بود که این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۲۴ آذر، کاهش ۰.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

مشتریان چینی در هفته گذشته واردات بیلت را افزایش دادند و در نتیجه فروش صادراتی شمش فولادی ایران افزایش یافت. با این وجود، افزایش تعداد معاملات به افزایش قیمت شمش فولادی صادراتی ایران منجر نشد و فروش‌ها همچنان با تخفیف صورت می‌گیرد. فولاد خوزستان یک محموله ۴۰ هزار تنی بیلت را با قیمت ۵۴۷ دلار به ازای هر تن به فروش رساند و شرکت آهن و فولاد ارفع و فولاد کاوه جنوب کیش نیز دو محموله شمش فولادی را با قیمت ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار به ازای هر تن به مشتریان خارجی فروختند.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 31

 

2

تاریخ انتشار : ۴ دی ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸
شناسه مطلب : 40031
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی