گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ ابهام چینی بازار جهانی فولاد+ نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۴۶.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری نشان نمی‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۵۶۸ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری نشان نمی‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۵۶۸ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۴۳ تا ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بود که این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۸ دی، تغییری نشان نمی‌دهد.

فولاد صادراتی ایران در هفته گذشته بازار آرامی را سپری کرد. پیش از آغاز سال نو میلادی، شاهد بهبود تقاضا برای واردات شمش فولادی توسط شرکت‌های چینی بودیم اما در هفته گذشته مجدداً این تقاضا محدود شد. بسیاری از تولیدکنندگان مقاطع طویل فولادی در چین قصد دارند موجودی میلگرد خود را به فروش برسانند، چون انتظار دارند بازار محصولات فولادی یک بار دیگر مجددا در آستانه سال نو چینی و المپیک زمستانی در پکن وارد روند نزولی شود.

قیمت شمش فولادی صادراتی ایران از اواسط آبان ماه از کانال ۶۰۰ دلاری عقب‌نشینی کرد. اسلب صادراتی ایران نیز در اوایل شهریور از کانال ۷۰۰ دلاری عقب‌نشینی کرد و سپس در ادامه روند نزولی خود در اوایل آذر امسال وارد کانال ۵۰۰ دلاری شد.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 33

2

تاریخ انتشار : ۱۸ دی ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹
شناسه مطلب : 40345
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی