گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ روند افزایشی قیمت‌ها در بازار بیلت + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، 552.5 دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش 5 دلاری یا 0.9 درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری نشان نمی‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۵۰ تا ۵۵۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۲۲ دی، افزایش ۰.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

روند صعودی قیمت‌ها در بازار جهانی بیلت، باعث شد تا فولادسازان ایرانی به قیمت‌های بالاتری در فروش صادراتی هفته گذشته خود دست یابند. افزایش قیمت مواد اولیه، خصوصاً قراضه، و همچنین بهبود تقاضا در برخی بازارها، دلیل افزایش جهانی قیمت بیلت بوده است. قیمت بیلت در منطقه CIS تقریباً از اوایل ماه ژانویه افزایشی بوده است.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 35

2

تاریخ انتشار : ۲ بهمن ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲
شناسه مطلب : 40678
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی