گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ توقف فروش صادراتی با محدود ساختن مصرف گاز و برق فولادسازان + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۵۲.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری نشان نمی‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری نشان نمی‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۵۰ تا ۵۵۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۲۹ دی، تغییری نشان نمی‌دهد.

برخی منابع به متال بولتن گفته‌اند که تعدادی از فولادسازان ایرانی به دلیل این‌که حداکثر ۲۵ تا ۳۰ درصد انرژی مصرفی آن‌ها تأمین می‌شود، تولید خود را محدود کرده‌اند و به این دلیل هفته گذشته مزایده تازه‌ای برای فروش صادراتی بیلت و اسلب ایران برگزار نشد. به همین دلیل متال بولتن، برآورد خود از قیمت فولاد صادراتی ایران در هفته گذشته را تغییر نداده است

شرکت‌های فولادی از دی‌ماه امسال با مشکل محدودیت مصرف گاز روبرو بودند و در هفته گذشته نیز با مشکل محدودیت مصرف برق مواجه شدند. در نتیجه محدودیت‌های تأمین انرژی، شرکت‌های فولادی فعلاً بر ایفای تعهدات فروش قبلی خود متمرکز شده‌اند و فروش صادراتی جدید را متوقف کرده‌اند.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 36

 

2

تاریخ انتشار : ۹ بهمن ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸
شناسه مطلب : 40766
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی