نتیجه جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد مصوبه عوارض صادراتینایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن خبر چیلان را تأیید کرد/ وضع عوارض صادراتی موجب زیان بخش خصوصی می‌شود/ مجلس در جلسه با وزیر صمت، عوارض زنجیره فولاد را بررسی خواهد کرد
سیدجواد حسینی‌کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن در گفت‌وگو با خبرگزاری مجلس، خبر چیلان در مورد نتیجه جلسه مجلس در خصوص عوارض صادراتی محصولات زنجیره فولاد را تأیید کرد.

سیدجواد حسینی‌کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن در گفت‌وگو با خبرگزاری مجلس، خبر  چیلان  در مورد نتیجه جلسه مجلس در خصوص عوارض صادراتی محصولات زنجیره فولاد را تأیید کرد.

به گزارش  چیلان ، سیدجواد حسینی‌کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن در گفت‌وگو با خبرگزاری مجلس در تشریح نشست روز گذشته (دوشنبه ۲۹ فروردین ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: دستورکار نخست این جلسه بررسی موضوع عوارض صادراتی وضع شده برای محصولات معدنی با حضور نمایندگان بخش خصوصی و مسئولان دولتی بود. نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن افزود: به گفته انجمن‌های فولادی، از آنجاکه دولت مالک ۸۰ درصد زنجیره فولاد است و تنها ۲۰ درصد انتهایی زنجیره متعلق به بخش خصوصی است، وضع عوارض صادراتی با مکانیزم کنونی موجب زیان بخش خصوصی می‌شود.

وی اضافه کرد: نمایندگان انجمن‌های فولادی در این جلسه تاکید کردند که باید سازوکاری برای وضع عوارض صادراتی به کار گرفته شود که آسیبی متوجه بخش خصوصی نشود بنابراین مقرر شد برای رسیدگی به این موضوع و رفع اشکالات احتمالی، جلسه دیگری با حضور وزیر صمت برگزار شود.

حسینی‌کیا همچنین گفت: در سال ۹۹ دلالان حدود ۱۸۰ همت از حوزه فولاد سود بردند بنابراین برای جلوگیری از بروز این شرایط چارچوب‌هایی در نظر گرفته شده، البته در پیش‌بینی این سازوکارها باید به بخش خصوصی نیز توجه شود.

2

تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴
شناسه مطلب : 41833
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی