گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ «بازار خرسی» شمش و بیلت صادراتی ایران + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۷.۵ دلاری، معادل ۱.۳ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۵۶۱ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۹ دلاری معادل ۱.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۱.۶ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۵۶۱ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۴۵ تا ۵۵۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۱۱ خرداد، حاکی از کاهش ۱.۳ درصدی است.

قیمت‌های پیشنهادی خریداران خارجی همچنان با قیمت هدف فولادسازان ایرانی فاصله دارد و بسیاری از مزایده‌ها به فروش منجر نمی‌شود. بازارهای جهانی فولاد از اواخر فروردین سال جاری وارد یک روند نزولی شدید شده و قیمت‌های فولاد صادراتی ایران هم‌اکنون کمتر از زمان آغاز جنگ اوکراین است.

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که در هفته گذشته قیمت اسلب صادراتی CIS با کاهش ۰.۹ درصدی به ۵۶۰ دلار به ازای هر تن رسید که همچنان پایین‌تر از قیمت اسلب صادراتی ایران است. قیمت شمش صادراتی CIS نیز از ۵۹۸ دلار به ازای هر تن به ۵۸۵ دلار رسید.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 52

2

تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱
شناسه مطلب : 42611
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی