گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ کاهش ۲۵ دلاری قیمت بیلت و اسلب صادراتی
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته، قیمت بیلت صادراتی ایران ۴۴۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۲۵ دلاری معادل ۵.۴ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۴۴۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن کاهش ۲۵ دلاری معادل ۵.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۵.۴ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۴۴۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۴۴۰ دلار به ازای هر تن بود که این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۵ مرداد، کاهش ۵.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

سایه رکود بر اقتصاد جهانی و کاهش تقاضا در چین، بازار جهانی فولاد را به یک «بازار خرسی» تمام‌عیار تبدیل کرده و قیمت شمش و اسلب صادراتی ایران از اردیبهشت سال جاری تاکنون کاهش شدید و کم‌سابقه‌ای را تجربه کرده، به نحوی که قیمت‌ها به پایین‌ترین میزان از ابتدای آذر سال ۱۳۹۹ رسیده است!

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که در هفته گذشته قیمت اسلب صادراتی CIS با کاهش شدید ۱۲.۲ درصدی به ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار به ازای هر تن رسید. قیمت شمش صادراتی CIS نیز از ۵۲۵ دلار به ۴۹۹ دلار به ازای هر تن رسید.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 60

2

تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱
شناسه مطلب : 43587
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.