گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ آیا قیمت‌ها در بازار جهانی فولاد افزایشی خواهد شد؟
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران ۴۴۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری نشان نمی‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۴۴۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن تغییری نشان نمی‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۴۴۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۴۳۵ تا ۴۴۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌‌ها نسبت به قیمت‌های ۱۲ مرداد، تغییری را نشان نمی‌دهد.

گرچه هنوز نگرانی‌ها نسبت به وقوع رکود در اقتصاد جهانی وجود دارد، اما توقف رشد نرخ تورم در آمریکا از شدت نگرانی‌ها کاسته و این امیدواری وجود دارد که فدرال رزرو آمریکا به صورت تهاجمی نسبت به افزایش بیشتر نرخ بهره اقدام نکند. با این تحول می‌توان انتظار داشت که قیمت‌ها در بازار جهانی به کف خود رسیده باشد و احتمال افزایش تدریجی قیمت‌ها در بازار جهانی فولاد وجود دارد.

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که در هفته گذشته قیمت اسلب صادراتی CIS با افزایش ۴.۸ درصدی به ۴۳۰ تا ۴۳۵  دلار به ازای هر تن رسید. قیمت شمش صادراتی CIS نیز از ۴۹۹ دلار به ۵۳۲ دلار به ازای هر تن رسید.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 61

2

تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۶
شناسه مطلب : 43648
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی