گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ نخستین افزایش قیمت شمش صادراتی در ۱۱ هفته اخیر + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران ۴۵۷ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۱۷ دلاری معادل ۳.۹ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۴۳۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۵ دلاری معادل ۱.۱ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۱.۱ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۴۳۵ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۴۵۶ تا ۴۵۸ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌‌ها نسبت به قیمت‌های ۱۹ مرداد، کاهش ۳.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

هفته گذشته، نخستین افزایش هفتگی قیمت بیلت صادراتی ایران در ۱۱ هفته اخیر رقم خورد. با وجود این، قیمت‌های صادراتی هنوز بسیار پایین ارزیابی می‌شود و این قیمت‌ها زیر قیمت تمام‌شده بسیاری از فولادسازان ایرانی است. کاهش قیمت جهانی سنگ آهن، قطع برق تعدادی از فولادسازان چینی و وضعیت نامطلوب تقاضا در این کشور برای فولاد و تداوم ارزان‌فروشی فولادسازان روس، از جمله دلایل رکود در بازار جهانی فولاد است.

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که در هفته گذشته قیمت اسلب صادراتی CIS با کاهش ۴ درصدی به ۴۱۰ تا ۴۲۰ دلار به ازای هر تن رسید. قیمت شمش صادراتی CIS نیز از ۵۳۲ دلار به ۵۲۱ دلار به ازای هر تن رسید.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 62

2

تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱
شناسه مطلب : 43826
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی