روند قیمت فولاد صادراتی ایران/ آیا نرخ جهانی اسلب آماده صعود شده است؟ + نمودار
در هفته گذشته میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران 463 دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش اندک 5 دلاری را نشان می‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته همچون هفته قبل از آن 420 دلار به ازای هر تن بود که نشان دهنده ثبات در نرخ صادراتی این محصول است.

به گزارش  چیلان به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران ۴۶۳ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش اندک ۵ دلاری را نشان می‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته همچون هفته قبل از آن ۴۲۰ دلار به ازای هر تن بود که نشان دهنده ثبات در نرخ صادراتی این محصول است.

فاصله بین اسلب صادراتی ایران و CIS به کمتر از ۱۰ دلار معادل ۲ درصد رسیده که کمترین میزان در ۳ ماه اخیر است. پس از آخرین زمانی که روند قیمتی اسلب صادراتی ایران و CIS به هم نزدیک شده، قیمت اسلب جهانی شروع به رشد کرده است. آیا با توجه به داده های اقتصاد آمریکا مبنی بر کاهش نرخ تورم این کشور و پیش بینی اتمام سقوط کامودیتی ها، این بار هم تاریخ تکرار می شود؟

در هفته گذشته قیمت شمش صادراتی CIS در ادامه روند نزولی خود در پنج هفته اخیر، از ۴۹۳ دلار به ۴۹۰ دلار به ازای هر تن رسید و افت ناچیز در حدود نیم درصد را تجربه کرد. روند نزولی در قیمت اسلب صادراتی CIS هم با شیب کمتر از هفته قبل تداوم یافت و قیمت آن با ۳.۳ درصد کاهش به ۴۳۰ دلار به ازای هر تن رسید. قیمت اسلب CIS در دوهفته اخیر بیش از ۱۱ درصد کاهش یافته است.

قیمت بیلت صادراتی

2

تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۶
شناسه مطلب : 45117
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.