دولت از سهامداری فولاد مبارکه خارج می شود/ دستور سازمان خصوصی برای تعیین تکلیف هر چه سریع تر واگذاری ها
پیرو تصویب واگذاری بلوکی باقیمانده سهام دولت در ۱۸ شرکت بورسی و فرابورسی، درصد سهام دولت در هر یک از شرکت ها مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد سازمان بورس اوراق بهادر و فرابورس تهران مقدمات لازم جهت واگذاری این شرکت ها را فراهم آورد.

به گزارش  چیلان ، پیرو آخرین جلسه هیئت واگذاری که عرضه باقی مانده سهام دولت در شرکت‌های بزرگ به صورت بلوکی به همراه قیمت پایه به تصویب رسید تا سازمان خصوصی سازی آماده فروش ۱۸ شرکت بورسی و فرابورسی شود، میزان سهام دولت در هریک از این شرکت ها مورد بررسی قرار گرفت.

طبق بررسی های صورت گرفته، میزان سهام دولت در ۵ پالایشگاه بندرعباس، تهران، تبریز، شیراز و لاوان و در قالب شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی بالغ بر ۲۰ درصد و در پالایشگاه اصفهان ۹.۹ درصد است.

همچنین میزان سهام در دو بانک تجارت و ملت ۱۶.۹ درصد و در بانک صادرات ۱۸.۴ درصد را شامل می شود.

میزان این سهام در فولاد مبارکه ۱۷.۱ درصد متعلق به سازمان ایمیدرو، ایران خودرو و سایپا ۱۲.۲ و ۱۵.۹ درصد متعلق به ایدرو، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ۱۷.۴ درصد متعلق به شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ملی مس ۱۲ درصد متعلق به ایمیدرو، بیمه البرز ۱۷.۳ درصد، کشت و صنعت و دامپروری پارس ۳۹.۹ درصد متعلق به کشت و صنعت و دامپروری مغان و سرمایه گذاری ملی ایران ۳۷.۳ درصد متعلق به شرکت توسعه معادن جنوب را شامل می شود.

اگذاری

2

تاریخ انتشار : ۸ خرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷
شناسه مطلب : 25596
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.