اختصاصی چیلان؛در اولین همایش تخصصی ترانسفورماتورهای کوره قوس الکتریکی چه گذشت؟
اولین همایش تخصصی ترانسفورماتورهای کوره قوس الکتریکی امروز ۲۶ مردادماه توسط شرکت ترانسفورماتور کوره آریا و با همکاری شرکت CEM INDUSTRIAL TRANSFORMERS ایتالیا و گروه رسانه‌های تخصصی چیلان در محل هتل المپیک تهران برگزار شد. در این همایش، مدیران فنی و خرید شرکتهای فولادی و پیمانکاران واحدهای فولادسازی کشور نیز حضور داشتند و به صورت تخصصی در جریان داخلی سازی و انتقال دانش فنی طراحی، ساخت و تست ترانسفورماتورهای کوره قوس الکتریکی در شرکت ترانسفورماتور کوره آریا قرار گرفتند.

اولین همایش تخصصی ترانسفورماتورهای کوره قوس الکتریکی امروز ۲۶ مردادماه توسط شرکت ترانسفورماتور کوره آریا و با همکاری شرکت CEM INDUSTRIAL TRANSFORMERS ایتالیا و گروه رسانه‌های تخصصی  چیلان  در محل هتل المپیک تهران برگزار شد. در این همایش، مدیران فنی و خرید شرکتهای فولادی و پیمانکاران واحدهای فولادسازی کشور نیز حضور داشتند و به صورت تخصصی در جریان داخلی سازی و انتقال دانش فنی طراحی، ساخت و تست ترانسفورماتورهای کوره قوس الکتریکی در شرکت ترانسفورماتور کوره آریا قرار گرفتند.

دانیال گرزین مدیرعامل شرکت ترانسفورماتور کوره آریا در این همایش گفت: گروه صنعتی آریاترانسفو به‌عنوان تنها تولیدکننده تخصصی ترانسفورماتورهای صنعتی در کشور با هدف مرتفع نمودن دغدغه عمده تولیدکنندگان فولاد به تامین ترانسفورماتورهای کوره قوس‌الکتریکی و در راستای سیاست‌های اقتصادی کشور به داخلی‌سازی اقلام استراتژیک مورد نیاز صنایع، با تاسیس شرکت ترانسفورماتور کوره آریا برای اولین بار در کشور اقدام به انتقال دانش فنی ساخت این اقلام نموده که توانسته با توجه به استقبال شرکت‌های تولیدکننده فروآلیاژ، فولاد و پیمانکاران عمده واحدهای فولادی، بخش عمده‌ای از نیاز کشور به ترانسفورماتورهای کوره و سایر ترانسفورماتور‌های صنعتی این شرکت‌ها را مرتفع سازد.

photo ۲۰۲۲ ۰۸ ۱۷ ۱۰ ۱۰ ۲۳

تولید ترانسفورماتورهای کوره قوس الکتریکی با بهترین کیفیت در شرکت ترانسفورماتور کوره آریا

در ابتدای این همایش مهندس حسین اعتماد رضایی نایب رئیس هئیت مدیره گروه صنعتی آریاترانسفو اظهار داشت: پیش از این به علت واردات ترانسفورماتورهای کوره، ارز قابل توجهی از کشور خارج می شد. گروه صنعتی آریا ترانسفو در سال ۱۴۰۰ به منظور بومی سازی و انتقال دانش فنی ترانسفورماتورهای کوره، اقدام به تأسیس شرکت ترانسفورماتور کوره آریا کرد و این شرکت در همین مدت کوتاه اقدامات بزرگی برای تأمین نیازهای صنعت فولاد در این حوزه انجام داده است.

حسین اعتماد رضایی

وی گفت: کیفیت اصل محوری در تولیدات گروه صنعتی آریا ترانسفو است و در تولید ترانسفورماتورهای کوره قوس الکتریکی هم ما بالاترین استانداردهای کیفی را رعایت می کنیم.

مهندس حسین اعتماد رضایی افزود: از شرکتهای صنایع فولاد دعوت می کنیم که از مراحل طراحی، ساخت و تست ترانسفورماتورهای کوره قوس الکتریکی در شرکت ترانسفورماتور کوره آریا در استان سمنان بازدید کنند.

استقبال خوب فولادی ها از تولیدات شرکت ترانسفورماتور کوره آریا

در ادامه این همایش مهندس دانیال گرزین مدیر عامل شرکت ترانسفورماتور کوره آریا اظهار داشت:شرکت ترانسفورماتور کوره آریا با هدف انتقال دانش فنی و ارائه خدمات از قبیل طراحی، ساخت، تست و سرویس انواع ترانسفورماتورهای مورد نیاز صنایع فولاد، فروآلیاژ و غیره تأسیس شده است.

وی افزود: به کمک تجهیزات و زیرساخت‌های موجود در گروه صنعتی آریاترانسفو و انتقال تکنولوژی از مرجع اصلی اروپایی، شرکت ترانسفورماتور کوره آریا توانایی ساخت انواع ترانسفورماتورهای کوره قوس الکتریکی EAF و LF و انواع دیگر ترانسفورماتورهای صنعتی جریان بالا تا ۳۶۰MVA و ۱۴۰kA را دارد.

دانیال گرزین

وی گفت: با وجود گذشت زمان کوتاه از ورود شرکت ترانسفورماتور کوره آریا به حوزه تخصصی ترانسفورماتورهای کوره استقبال بسیار خوبی از طرف شرکت‌های فولادی بزرگ کشور صورت گرفته است. از جمله می‌توان به عقد قرارداد ساخت بزرگترین ترانسفورماتور کوره کشور با توان ۲۱۰MVA و همچنین تامین سیم‌پیچ‌های ترانسفورماتورهای موجود چندی از شرکت‌های بزرگ فولادی که با توجه به دسترسی این شرکت به دانش متخصصین اروپایی بدون نیاز به مهندسی معکوس انجام شده است، اشاره نمود.

آریا ترانسفو از پیشرفته ترین تکنولوژی و تجهیزات اروپایی بهره می برد

آقای دل کارو مدیرعامل شرکت ایتالیایی CEM Industrial Transformers در اولین همایش تخصصی ترانسفورماتورهای کوره قوس الکتریکی اظهار داشت:گروه صنعتی آریا ترانسفو اساساً در حد یک شرکت اروپایی است و از تجهیزات و ماشین آلات تولید اروپایی با بالاترین کیفیت بهره می برد. به همین دلیل بعد از بازدید از کارخانه آریا ترانسفو ما همکاری و جوینت ونچر با این شرکت با هدف تولید ترانسفورماتورهای کوره را آغاز کردیم.

وی گفت: همکاری ما با شرکت ترانسفورماتور کوره آریا با انرژی زیاد برای سالهای طولانی ادامه خواهد داشت. شرکت ترانسفورماتور کوره آریا کلیه شایستگی و توانمندی های لازم برای طراحی و تولید ترانسفورماتورهای کوره قوس الکتریکی را دارد و همکار این شرکت در این مسیر صنعتی خواهیم بود.

بادینی
در ادامه سخنرانی نیز استفانو بادینی مدیر فنی شرکت ایتالیایی CEM Industrial Transformers همچنین لوچیانو توری مدیر پروژه شرکت ایتالیایی CEM Industrial Transformers و سیمونه کامپانیولا مدیر پروژه شرکت ایتالیایی CEM Industrial Transformers به ایراد سخنرانی پرداختند.

توری
کامپانیولا

tp

آخرین بخش این همایش نیز پرسش و پاسخ بود که طی آنان سخنرانان به سوالات شرکت‌کنندگان در این همایش پاسخ دادند.

محورهای اصلی همایش و نیاز کشور به ترانسفورماتورهای کوره:

توسعه دانش فنی و تکنولوژی منحصر ‌به ‌فرد ساخت ترانسفورماتورهای کوره با تمرکز بر ترانسفورماتورهایی با قابلیت اطمینان بالا همراه با پیوستگی تولید در صنایع فلزی کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پیش از این، ترانسفورماتورهای خاص صنایع به ‌ویژه کوره قوس‌الکتریکی از کشورهایی نظیر ایتالیا تامین می‌شد که بهره‌مندی از خدمات پس از فروش، گارانتی و سرویس و نگهداری این محصولات از معضلات شرکت‌های فلزی به شمار می‌رفت. همچنین میانگین عمر ترانسفورماتورهای کوره موجود کشور بالا بوده و نیاز به جایگزینی و خدمات ترانسفورماتورهای موجود احساس می گردد.

گروه صنعتی آریاترانسفو به‌عنوان تنها تولیدکننده تخصصی ترانسفورماتورهای صنعتی در کشور با هدف مرتفع نمودن دغدغه عمده تولیدکنندگان فولاد به تامین ترانسفورماتورهای کوره قوس‌الکتریکی و در راستای سیاست‌های اقتصادی کشور به داخلی‌سازی اقلام استراتژیک مورد نیاز صنایع، با تاسیس شرکت ترانسفورماتور کوره آریا برای اولین بار در کشور اقدام به انتقال دانش فنی ساخت این اقلام نموده که توانسته با توجه به استقبال شرکت‌های تولیدکننده فروآلیاژ، فولاد و پیمانکاران عمده ایجاد واحدهای فولادی، بخش عمده‌ای از نیاز کشور به واردات ترانسفورماتورهای کوره و سایر ترانسفورماتور‌های صنعتی این شرکت‌ها را مرتفع سازد.

این همایش با تکیه بر دانش فنی متخصصان قابل اطمینان و با سابقه ترانسفورماتورهای کوره به منظور افزایش دانش بهره برداران و خریداران این محصول برگزار گردید.

2

تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷
شناسه مطلب : 43779
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی