جهش ۲۹۶ درصدی سود سهام «ومعادن» در ۹ ماهه
ارزش بازار سرمایه گذاری های بورسی شرکت توسعه معادن فلزات در انتهای دی ماه ۱۴۰۱ با افزایش ۱۷.۶ همتی به ۱۳۶ همت رسیده است ؛ ۱۱۰ همت مربوط به کانه های فلزی ، ۲۲.۴ همت مربوط به فلزات اساسی و ۱.۹۷ همت مربوط به ماشین آلات برقی و ۱.۹ همت در سایر صنایع.

به گزارش  چیلان ،ارزش بازار سرمایه گذاری های بورسی شرکت توسعه معادن فلزات در انتهای دی ماه ۱۴۰۱ با افزایش ۱۷.۶ همتی به ۱۳۶ همت رسیده است ؛ ۱۱۰ همت مربوط به کانه های فلزی ، ۲۲.۴ همت مربوط به فلزات اساسی و ۱.۹۷ همت مربوط به ماشین آلات برقی و ۱.۹ همت در سایر صنایع.

۹۷.۷ همت از ارزش بازار پرتفوی بورسی شرکت مربوط به چهار شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ، سنگ آهن گل گهر ، سنگ آهن گهر زمین و تامین مواد اولیه فولاد صبانور است. مقایسه بهای تمام شده و ارزش بازار این سرمایه گذاری ها به شرح زیر است:

شرکت سرمایه پذیر  بهای تمام شده  ارزش بازار  درصد رشد
چادرملو ۱.۴۰ ۲۵.۲۰ ۱۷۰۰%
سنگ آهن گل گهر ۲.۷۰ ۳۲.۵۰ ۱۱۰۴%
فولاد صبانور ۱.۲۰ ۱۸.۵۰ ۱۴۴۲%
سنگ آهن گهر زمین ۰.۵۶ ۲۱.۴۰ ۳۷۲۸%

 

در دی ماه ۱۴۰۱ ، ۱۰۶ میلیارد تومان به مجموع سرمایه گذاری های بورسی واحد تجاری اضافه شده است. بیشترین خرید های  دی ماه به شرح زیر است:

شرکت سرمایه پذیر  تعداد – میلیون  بهای هر سهم – تومان  بهای کل – میلیارد تومان
سنگ آهن گل گهر ۲۳.۹۰ ۸۳۰ ۱۹.۸
صندوق نوع دوم کارا ۴۷.۰۰ ۱,۳۰۴ ۶۱.۲
صندوق تصمیم ثابت ۱۱.۰۰ ۲,۲۶۹ ۲۴.۹

 

همچنین در این ماه شرکت اقدام به فروش ۶ میلیون سهم صندوق امین یکم به ارزش هر سهم ۹۹۴ تومان معادل ۶.۱ میلیارد تومان کرده که زیان ۹۱ میلیونی را به همراه داشته است. در این ماه ، شرکت های سرمایه پذیر مجمعی نداشته و درآمدی از محل سود سهام دریافتی شناسایی نشده است.

ساختار سرمایه شرکت در انتهای آذر ماه ۱۴۰۱ از ۸۸% حقوق مالکانه و ۱۲% بدهی تشکیل شده است. از مجموع ۴.۴ همت بدهی ،  ۳.۶ بدهی جاری و مابقی بدهی بلندمدت است. دارایی های جاری واحد تجاری ۴.۵ برابر بدهی های جاری بوده و سرمایه در گردش نیز ۱۳ همت محاسبه شده است. وجوه نقد عملیاتی نیز با افزایش ۱۹% به ۱.۷ همت رسیده است.

درآمد سود سهام شرکت در ۹ ماهه ۱۴۰۱ با جهش ۲۹۶% از ۳۶۵ میلیاردی مقطع مقایسه ای به ۱.۴ همت رسیده است. مجموع درآمد های عملیاتی واحد تجاری نسبت به مقطع مقایسه ای تغییر قابل ملاحظه ای نداشته است ( ۱.۶۳ همت ). سود عملیاتی با کاهش ۱۳۰ میلیاردی  به ۱.۵۸ همت رسیده است. سود هر سهم نیز با کاهش ۶۶%  نسبت به مقطع مقایسه ای به ۸ تومان رسیده است. ( سرمایه شرکت در دوره جاری با افزایش ۱۰.۸ همتی از محل سود انباشته و مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به ۱۹.۲ همت رسیده است).

اهم اطلاعات تابلوی سهم در تاریخ نگارش این مقاله به شرح زیر است :

قیمت پایانی : ۴۶۶ تومان

ارزش بازار : ۸۹۸ هزار میلیارد

نسبت  P/NAV : 0.62

2

تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۷
منبع : بورس 24
شناسه مطلب : 47509
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی