با تائید شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا قطعی شد؛خودکفایی صنعت خودروسازی کشور از واردات ورق گالوانیزه خودرویی
با تولید گریدهای جدید HCT590X و SPFC340 در شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری، صنعت خودروسازی کشور در این نوع محصولات نیز از واردات بی نیاز شد. پاسخ مثبت گروه صنعتی ایران‌خودرو و گروه خودروسازی سایپا به گریدهای تولیدی جدید در شرکت ورق خودرو حاکی از آن است که تلاش این مجموعه در راستای افزایش تعامل مثبت و هم افزایی و همکاری های متقابل جهت برطرف نمودن تمامی نیازهای فنی و تأمین محصول با کیفیت این شرکت ها به بار نشسته است.

به گزارش  چیلان ، گروه صنعتی ایران‌خودرو و شرکت خودروسازی سایپا طی ارسال نامه های جداگانه، پاسخ مثبت آزمایشگاه های نمونه سنجی خود به نمونه ورق های گالوانیزه ارسالی شرکت ورق خودرو را اعلام نمودند و بدین ترتیب توانایی شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در جهت تأمین تمامی نیاز این صنعت به محصولات گالوانیزه به اثبات رسید و چالشی که صنعت خودروسازی کشور در خصوص تأمین ورق گالوانیزه با آن مواجه بود برای همیشه مرتفع شد.

در پی کسب این موفقیت، حمید شجاعی مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری کسب این دستاورد ارزشمند را به همه مدیران و کارکنان و ذی‌نفعان گروه فولاد مبارکه و همچنین به صنعت خودروسازی کشور تبریک گفت و افزود: ثبت موفقیت‌های پی‌درپی و به‌ویژه دریافت اعلام رضایت خودروسازان بزرگ کشور، توانایی‌های شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در راستای تولید محصولات جدید و ویژه را اثبات نموده که این مهم نتیجه به‌کارگیری فناوری‌های روز دنیا و تکنولوژی برتر، رعایت دقیق الزامات جدیدترین استانداردهای بین‌المللی در این زمینه و همچنین همفکری و هم‌افزایی گسترده با خودروسازان بزرگ کشور ازجمله گروه خودروسازی سایپا، گروه صنعتی ایران‌خودرو و حمایت‌های شرکت فولاد مبارکه است.

وی تأمین پایدار تمامی نیاز صنایع خودروسازی کشور به محصولات گالوانیزه و بی‌نیازی بیش‌ازپیش از واردات را رسالت و آرمان اصلی شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری دانست.

حمید شجاعی در ادامه افزود: گرید SPFC340 از گروه فولادهای استحکام بالا می‌باشد که در ساخت بدنه نمایان محصولات جدید شرکت‌های خودروساز کاربرد دارد و ورق گالوانیزه با گرید HCT590X که از گروه فولادهای دوفازی و از انواع محصولات گالوانیزه استحکام بالای پیشرفته است، در ساخت قطعات داخلی کاربرد دارد که خوشبختانه با دریافت پاسخ مثبت خودروسازان کشور در برنامه تولید انبوه این شرکت قرارگرفته‌اند. این در حالی است که در گام بعدی گرید مکمل spfc390 جهت آزمون تخصصی برای شرکت‌های خودروساز ارسال گردیده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود از زحمات همه مدیران و کارکنان و حمایت‌های هیئت‌مدیره شرکت و مدیریت فولاد مبارکه و همچنین از همکاری های مدیران و کارشناسان شرکت‌های خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا که در به ثمر نشستن تلاش شبانه‌روزی کارکنان شرکت ورق خودرو همیاری نمودند، تشکر و قدردانی کرد.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۷
شناسه مطلب : 51673
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی