دستاورد ۵ میلیارد دلاری صادرات فولاد را نابود نکنیم!
بازار 10 میلیارد دلاری صادرات فولاد، دقت نظر و مراقبت زیادی را می طلبد که با وجود رقبای زیاد و مشکلات تحریم ها، حداقل خودمان دچار خطا نشویم و دستاوردهایمان را نابود نکنیم!

دکتر مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو در گفت و گو با  چیلان  با بیان اینکه در سال ۹۲ که دولت یازدهم کار خود را شروع کرد، صادرات فولاد و محصولات معدنی و فلزی دیگر با محدودیت روبرو بود و به عبارتی “سهمیه بندی” شده بود گفت: لذا یکی از نخستین اقدامات دولت در آن سال، آزاد سازی صادرات فولاد و صنایع معدنی بود.

وی افزود: طی این ۵ سال خوشبختانه با حمایت بخش خصوصی جایگاه معدن و صنایع معدنی در حوزه‌های تولید و صادرات توسعه چشمگیری یافت و در این دوره توانستیم صادرات معدن و صنایع معدنی را با حدود ۲۲ درصد رشد به ۱۰ میلیارد دلار برسانیم که تقریبا نیمی از آن متعلق به فولاد است.

کرباسیان با تاکید این نکته که اکنون باید بسیار مراقب بازارهای صادراتی باشیم اظهار داشت: به دست آوردن بازار صادراتی بسیار مشکل است. وقتی به بازار ۱۰ میلیارد دلاری صادراتی رسیده ایم به معنی کشف و حضور در بازارهای جدید است آن هم در مناطقی که چین به عنوان غول فولادی، در راس بازار جهانی قرار دارد و این مهم در عین اینکه یک افتخار بزرگ است، دقت نظر و مراقبت زیادی را می طلبد که با وجود رقبای زیاد و مشکلات تحریم ها، حداقل خودمان دچار خطا نشویم و دستاوردهایمان را نابود نکنیم!

2

تاریخ انتشار : ۹ مهر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳
شناسه مطلب : 21361
ارسال
Share on TumblrShare on RedditShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها

150180