گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ ثبات قیمت‌ها با کاهش تقاضای چین + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۴۷.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری را نشان نمی‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۶۶۰.۲ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن تغییری را نشان نمی‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۶۵۸.۵ تا ۶۶۲ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۴۵ تا ۶۵۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۲۸مهر، تغییری را نشان نمی‌دهد.

در هفته گذشته با کاهش قیمت‌ مقاطع طویل و تخت فولادی در بازارهای آسیایی، خصوصاً چین، صادرکنندگان فولاد ایران فعالیت چندانی نداشتند. کاهش قیمت محصولات تخت و طویل در بازار چین باعث کاهش تقاضای این کشور برای واردات فولاد میانی شد و این امر باعث رکود موقت بازار بیلت و اسلب شد.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۸ آبان ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵
شناسه مطلب : 38917
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.