گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ در انتظار رالی صعودی نرخ شمش صادراتی ایران + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، رشد ۱.۴ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری نشان نمی‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۶ بهمن، حاکی از افزایش ۱.۴ درصدی است.

متال بولتن گزارش داده که در هفته گذشته نیز در پی قطع گاز و برق شرکت‌های فولادی ایرانی، این شرکت‌ها عمدتاً از بازارهای صادراتی غایب بودند و مزایده جدیدی را برگزار نکردند.

نشانه‌ها حاکی از این است که باید انتظار یک رالی صعودی جدید برای قیمت شمش فولادی صادراتی ایران را داشته باشیم: در یک ماه اخیر قیمت بیلت صادراتی منطقه CIS حدود ۷۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته و به ۶۶۵ دلار به ازای هر تن در هفته گذشته رسیده است. قیمت بیلت صادراتی CIS در حال حاضر حدود ۱۹ درصد بیش از قیمت شمش فولادی صادراتی ایران است و انتظار می‌رود به سرعت بخش قابل توجهی از عقب‌ماندگی قیمت شمش فولادی صادراتی ایران جبران شود.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 37

2

تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۵
شناسه مطلب : 40888
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی