گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ قیمت شمش صادراتی وارد کانال ۶۰۰ دلاری شد + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۰۳.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۱۳.۵ دلاری، معادل ۲.۳ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۶۱۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۱۰ دلاری یا ۱.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۱.۶ درصد افزایش یافت و اسلب در قیمت ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۰۲ تا ۶۰۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۲۰ بهمن، حاکی از افزایش ۲.۳ درصدی است.

افزایش تقاضا از طرف مشتریان چینی پس از اتمام تعطیلات سال نوی این کشور و افزایش قیمت جهانی بیلت و مقاطع طویل فولادی باعث شده تا فولادسازان ایرانی بتوانند با قیمت‌های بالاتری شمش فولادی خود را بفروشند. این قیمت‌های بالاتر، افزایش حجم تجارت شمش ایران را نیز درپی داشته است.

متال بولتن گزارش داده که در اواخر ژانویه و اوایل فوریه، مشکل قطع گاز و برق، کارخانه‌های فولادی ایران را تحت فشار گذاشته بود، اما از اواسط فوریه این شرایط بهبود یافته و باعث شده تا برخی از تولیدکنندگان، صادرات را از سر بگیرند.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 39

2

تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵
شناسه مطلب : 41160
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی