گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ کاهش قیمت شمش صادراتی برای سومین هفته متوالی + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۵۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۲۵ دلاری، معادل ۴.۳ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۶۳۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۲۵ دلاری معادل ۳.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۳.۸ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۶۲۰ تا ۶۴۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۵۰ تا ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۲۸ اردیبهشت، حاکی از کاهش ۴.۳ درصدی است.

همگام با روند نزولی در بازارهای جهانی فولاد، قیمت بیلت و اسلب صادراتی ایران در هفته‌های اخیر کاهش شدیدی را تجربه کرده است. بسیاری از فولادسازان ایرانی،مزایده‌های فروش صادراتی را فعلاً متوقف کرده‌اند به این امید که به زودی به قیمت‌های فروش بالاتری دست یابند.

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که در هفته گذشته قیمت اسلب صادراتی CIS با کاهش ۴.۲ درصدی به ۶۱۰ تا ۶۳۰ دلار به ازای هر تن رسید که پایین‌تر از قیمت اسلب صادراتی ایران است. قیمت شمش صادراتی CIS نیز از ۶۱۸ دلار به ازای هر تن به ۶۰۳ دلار رسید.

در زمانی بسیار سریع، افزایش قیمت ناشی از جنگ اوکراین در بازار جهانی فولاد به‌طور کامل پس گرفته شد. متأسفانه بخشنامه عوارض صادراتی باعث شد تا شرکتهای ایرانی نتوانند از فرصت کوتاه جهش قیمت‌ها در بازار جهانی فولاد استفاده کنند.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 50

2

تاریخ انتشار : ۷ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۹
شناسه مطلب : 42468
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی