گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ پایین‌ترین قیمت شمش در ۲۰ ماه گذشته + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۰۳.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۱۷.۵ دلاری، معادل ۳.۴ درصدی را نشان می‌دهد. میانگین قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۵۲۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن تغییری نشان نمی‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۵۲۵ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۴۹۰ تا ۵۱۷ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۸ تیر، حاکی از کاهش ۳.۴ درصدی است.

قیمت شمش فولادی صادراتی ایران کاهش کم‌سابقه‌ای را تجربه کرده و به پایین‌ترین میزان از آذر سال ۱۳۹۹ (۲۰ ماه پیش) رسیده است!

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که در هفته گذشته قیمت اسلب صادراتی CIS بدون تغییر و ۵۱۰ تا ۵۳۰ دلار به ازای هر تن بود. قیمت شمش صادراتی CIS نیز بالاخره یک افزایش قابل توجه را تجربه کرد و از ۵۰۰ دلار به ازای هر تن به ۵۶۳ دلار رسید.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 56

2

تاریخ انتشار : ۱۸ تیر ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰
شناسه مطلب : 43102
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی