گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ افزایش قیمت فولاد در بازارهای آسیایی و CIS
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران ۴۶۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری نشان نمی‌دهد. میانگین قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۴۳۷.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن تغییری نشان نمی‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۴۳۰ تا ۴۴۵ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۴۵۵ تا ۴۶۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌‌ها نسبت به قیمت‌های ۹ شهریور، تغییری نشان نمی‌دهد.

در هفته گذشته تحت تأثیر افزایش امیدواری‌ها نسبت به بهبود تقاضا برای فولاد در چین و همچنین کاهش تولید فولاد در اروپا، قیمت انواع فولاد میانی و محصولات فولادی در بازارهای آسیایی، اروپایی و CIS افزایش یافت.

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که در هفته گذشته قیمت شمش صادراتی CIS از ۵۲۶ دلار به ۵۲۸ دلار به ازای هر تن رسید و رشد ۰.۴ درصدی را تجربه کرد. قیمت اسلب صادراتی CIS با رشد ۷ درصدی به ۴۴۵ تا ۴۶۰ دلار به ازای هر تن رسید. قیمت میلگرد صادراتی CIS نیز در هفته گذشته با افزایش ۱.۳ درصدی به ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار به ازای هر تن رسید.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 65

2

تاریخ انتشار : ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱
شناسه مطلب : 44205
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی